Ansatte på Sagaplant

Administrasjon

Asle Michael Fremgård
Daglig leder

E-post: asle@sagaplant.no
Tlf: +47 974 03 061

Gro Sauar
Kontorleder & personalansvarlig

Regnskap, lønn og personal. 
Ordrebehandling og fakturering.

E-post: gro@sagaplant.no/post@sagaplant.no
Tlf:+47 957 48 646

Veksthus og Friland

Helen Otter Søgnen
Seksjonsleder Veksthus og Friland

Produksjons/driftskoordinering.
Jordbær, bringebær, frukt.

E-post: helen@sagaplant.no
Tlf: +47 906 03 565

Lill-Iren Hansen
Fagansvarlig plantekultur

Produksjonsplanlegging og oppfølging
Eksport.

E-post: lill.iren@sagaplant.no
Tlf: +47 909 64 158

Heidi Nilsen ('Pippi')
Produksjonsansvarlig frukt og bær, friland

Produksjon-, pakking- og utsending av podekvist, barrotsplanter og vedstiklinger.

heidi@sagaplant.no
Tlf: +47 902 51 859

Marit Amundsen
Produksjonsansvarlig frukt og bær, veksthus

Kjerne- og elitemateriale.

Tlf: +47 959 76 275

Jan Odden Kåsin
Produksjonsansvarlig frø

Innhøsting-, behandling-, pakking- og utsending av frø. Vedlikehold morfelt og parkanlegg.

E-post: jan@sagaplant.no
Tlf: +47 911 78 292

Jorill Halsnes
Gartner, småplanteproduksjon

Småplanteproduksjon.

Tlf: +47 900 73 286
+47 900 73 286

Hans Sauar
Vaktmester

Vedlikehold anlegg og maskinpark. Sprøyting friland.

Tlf: +47 911 15 617

Anne Hilde Sauar
Renholdsansvarlig

Lab og Plantehospital

Peter van der Ende
Seksjonsleder Lab og Plantehospital

Vevsformering, kryoteknologi, klonarkiv.
E-plantekontakt.

E-post: peter@sagaplant.no
Tlf: +47 915 48 207

Øyvor Stensbøl
Kryotekniker

E-post: øyvor@sagaplant.no
Tlf: +47 454 57 929

Laila Odden
Plantehospitalansvarlig

Inernkontroll Plantehelse.
Inntak, testing og rensing av plantemateriale.

E-post: laila@sagaplant.no
Tlf: +47 906 24 143

Barbara Ursula Juchniewicz
Produksjonsarbeider lab

Torbjørg Repål
Produksjonsarbeider lab